Cześć!

Dziś przedstawiam fajne rzeczy kwietnia! Muszę przyznać, że podsumowywanie każdego miesiąca wydaje mi się być coraz bardziej wartościowe. Czasami naprawdę myślę, że nic szczególnego się nie wydarzyło, ale kiedy na spokojnie usiądę i zastanowię się nad tym co robiłam lub co szczególnie  zajęło moją uwagę- wychodzą z tego naprawdę fajne rzeczy!

Jak zwykle jestem bardzo ciekawa co wydarzyło się Was!

 

1.  ZDOBYCIE WEGAŃSKIEGO MAJONEZU, CZYLI WEGE FESTIWAL!

 

Na początku kwietnia, w tej samej hali co targi kosmetyków naturalnych (klik) odbył się Wege Festiwal. Muszę przyznać, że byłam bardzo podekscytowana, przeglądając stronę facebookową wydarzenia, mniej więcej wiedziałam czego mogę się spodziewać. Jako  nieweganka  (jeszcze), głównym celem przyjazdu było poznanie wegańskich zamienników produktów odzwierzęcych (w moim przypadku jest to bardzo trudne do przeskoczenia). Dlatego też zdobycie wegańskiego majonezu, który smakuje dokładnie jak ten z jajkami zaliczam do fajnych rzeczy miesiąca. Co prawda skład pozostawia wiele do życzenia, ale wydaje mi się, że komfort psychiczny wszystko rekompensuje!

 

2. OSTATNIA PROSTA PISANIA PRACY MAGISTERSKIEJ

 

Jeżeli czytacie mnie regularnie to wiecie, że to właśnie ona była przyczyną chwilowego zastoju tutaj, ale myślę, że maj będzie miesiącem ostatecznym! Jak już ją wydrukuję (a może lepiej jak się obronię) napiszę kilka swoich przemyśleń na temat całej otoczki na temat pisania mojej pracy , a obracając się w towarzystwie osób, które również bronią się w tym roku, myślę, że mogę pisać o jakimś większym spostrzeżeniu (oczywiście w związku ze zdrową głową). Ktoś z Was też broni się w tym roku? 

 

 

3. KOLEJNY  WYKŁAD W KONINIE

 

Jeżeli jeszcze nie widzieliście, cały wykład opisałam TUTAJ. Myślałam, że nie będę mogła się na nim pojawić, ponieważ w tamtym dniu miałam inne duże zobowiązanie i po prostu  byłam zmuszona  wybierać. Oczywiście nie żałuję, po każdym spotkaniu z dr Beatą Pieczyńską wychodzę pełna spokoju i zielonej energii. Koniecznie przeczytajcie!

 

4. PIĘKNA POGODA

 

 

 

Nie wiem czy jest jakakolwiek potrzeba rozwijania tego wątku. To niesamowite ile siły może dostarczyć słońce!

 

 

5. KSIĄŻKA  „DOKTOR TY”

 

Książka „Doktor  TY” jest pierwszą petardą tego miesiąca. Informacje na temat pojawienia się jej w sklepach wysłała mi koleżanka (dzięki Ania!). Niestety nie jestem w stanie napisać wszystkich moich przemyśleń na jej temat (zrobię to innym razem), ale jest to druga książka, którą mogłabym napisać, i z którą bardzo się utożsamiam. Nie macie pojęcia jaka jestem szczęśliwa, gdy dowiaduję się o kolejnych osobach z tytułami naukowymi (bo dla niektórych to ważne), które potrafią samodzielnie myśleć i podważać tę bardzo trudną  (w dzisiejszych czasach) naukę. Ostatnimi czasy brałam udział w wielu dyskusjach dotyczących szczepień (książka nie jest o szczepionkach) i pomijając kwintesencję samego tematu zauważyłam, że wiele osób nie ma żadnego pojęcia na temat badań naukowych. Żeby było jasne – od nikogo tego nie wymagam, ale sądzę, że jest to (bardzo) wykorzystywane. Często też spotykam się z koniecznością przywoływania badań naukowych ze znanych periodyków i traktowanie ich jako jedynych i ostatecznych, podczas  gdy znani profesorowie, liczący swoje CV na ponad  50 stron często mogą spodziewać się kilku takich publikacji poświęcając niemalże całe życie nauce i badaniom naukowym. Tutaj sami możecie wysunąć wnioski. Wracając do książki – w bardzo prosty sposób przekazuje ona podstawowe informacje na temat badań naukowych oraz…efektu placebo! To drugi wątek, który jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ sądzę, że miał duży wpływ na moje zdrowie. Bardzo Wam ją polecam!

 

6. PODCAST KAROLINY SOBAŃSKIEJ

 

 

Wraz z nadejściem słońca pojawiło się też więcej okazji do spacerowania. Od jakiegoś czasu bardzo lubię się z podcastami i audiobookami. Korzystam z nich, gdy się przemieszczam, gdy pracuję, spaceruję, odpoczywam…praktycznie wszędzie. W kwietniu ruszył podcast Karoliny Sobańskiej, która przeprowadza wywiady ze znanymi osobami z wege świata! Jeżeli nie znacie Karoliny – sprawdźcie jej kanał na YouTube, to bardzo inspirująca

dziewczyna !

7. WPIS NA  www.ograniczamsie.pl

 Od kiedy poznałam Kasię (autorkę bloga) bardzo wiele się od niej dowiaduję. Jej ostatni, długi wpis dotyczący naszej przyszłości bardzo mnie poruszył – przeczytajcie sami. Przede wszystkim nie miałam pojęcia o istnieniu TEJ mapy. Dodatkowo, dzieląc się nim na facebooku okazało się, że w moim mieście jest miejsce gdzie można zdobyć produkty prosto od kozy! Jeżeli jesteście z moich okolic, dajcie znać a was tam przekieruję (pamiętajcie tylko aby zabrać ze sobą swoje opakowania! )

 

8. WYSTĘP BEYONCE NA FESTIWALU COACHELLA!

To co zrobiła Beyonce na tym festiwalu myślę, że nigdy by mi się nie przyśniło. Poza tym, że uwielbiam jej muzykę i razem z nią się wychowywałam, nie jestem sobie w stanie wyobrazić ilości pracy włożonej w ten występ! Jako emerytowana tancerka nie potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie kim trzeba być aby TAK tańczyć, jednocześnie TAK śpiewając! Ten występ to druga petarda tego miesiąca i jestem przekonana, że na długo zostanie w mojej pamięci! (klik)

To już wszystko na dziś,  dziękuję jeżeli tutaj zajrzeliście i życzę udanego tygodnia!