Cześć!

 

Przyszedł czas na fajne rzeczy sierpnia!  Zanim jednak zacznę, muszę się przyznać, że jakiś czas temu po kryjomu wrzuciłam fajny lipiec z jedną, wyjątkową, fajną rzeczą – jeżeli jesteście ciekawi, sprawdzajcie TUTAJ.

Ale wspominając sierpień, główną rzeczą, która przychodzi mi na myśl jest:

 

1.PRACA

Okej, może trochę rozwinę. Pisząc hasło „praca” mam na myśli pracę fizyczną, przenoszenie setek kilogramów, nie zwracając uwagi na brud (na przykład – wycierając ręce w koszulkę) iii tak dalej! Zajmując się od kwietnia magisterką, spędzając kilka miesięcy przed komputerem, kolejny miesiąc wisząc (dosłownie) na balkonie z notatkami przed nosem, marzyłam o tym aby w końcu pójść do pracy! Całe szczęście mam tę możliwość i już drugi miesiąc pracuję – relaksując się, w końcu od tego są wakacje!

 

2. KSIĄŻKA KAMILI ROWIŃSKIEJ

Kamila Rowińska to świetny coach, jeżeli jeszcze jej nie znacie sprawdzajcie na przykład TUTAJ.  Książka „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale” to jeden z bestsellerów autorki. Podobno ta książka pomogła w zmianie życia wielu osobom – i jestem w stanie w to uwierzyć, myślę, że to świetna pozycja dla ludzi, którzy utknęli w miejscu lub nie wiedzą jak zacząć. Mojego życia ta książka nie zmieniła, ale pomogła spojrzeć inaczej na niektóre sprawy. Kamilę Rowińską w dalszym ciągu intensywnie obserwuję, ponieważ jest po prostu petardą! Poza tym to szczera, konkretna i odważna osoba, a takie najbardziej mnie inspirują!

3. WYWIAD ŁUKASZA JAKÓBIAKA

Myślę, że tego Pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Ostatni wywiad Łukasza Jakubiaka z psychologiem Miłoszem Brzezińskim był jak miód na moje serce! Sprawdźcie go koniecznie! Pan Miłosz to jednocześnie moje kolejne odkrycie, mam wrażenie, że gdzieś już go kiedyś „widziałam”, ale nie pamiętam gdzie.  Aktualnie jestem na etapie odkrywania jego dorobku, włącznie z udzielnymi wywiadami. To również bardzo, mądra, konkretna i  inspirująca osoba – wątek o związkach w wywiadzie z kawalerki- GE NIAL NY! KLIK!

 

4. FILMY DOKUMENTALNE

W sierpniu obejrzałam 3 filmy dokumentalne:

 

Moja obsesja na temat Beyonce trwała około 4 miesięcy i dopiero teraz (pod koniec sierpnia) czuję, że zaczynam trochę stopować. Nie miałam pojęcia, że HBO wyprodukowało taki dokument. Nie wiem na ile można komentować takie filmy, dlatego też nie będę tego robić.

 

 

 

 

 

 

 

Po dokumencie o Beyonce obejrzałam ten o Whitney Houston. 

 

 

 

 

 

 

Ostatni film dotyczy minimalizmu, czyli tematu bardzo na czasie. Nie wiem czy kiedykolwiek mogłabym zmieścić wszystkie ważne dla mnie rzeczy do plecaka, ale od jakiegoś czasu mam to hasło z tyłu głowy i zdecydowanie – żyje się lepiej, łatwiej i przyjemniej.

 

 

Nie wiem jak Wy, ale ja już w powietrzu czuję jesień – moją ulubioną porę roku! Ostatnio rozmyślałam nad tym jak bardzo cenię sobie klimat, w którym żyję. Koniec sierpnia oznacza początek września – dla mnie,  początek mojego roku kalendarzowego. W planach mam kilka szkoleń i konferencji, ale o tym kiedy indziej!

Wierzę, że w Waszym sierpniu znalazło się trochę wolnego! Dajcie znać o jakichś fajnych rzeczach!